Zapojte se s dětmi do seriálu VALACHY TOUR, závodit může celá rodina

Zapojte se s dětmi do seriálu VALACHY TOUR, závodit může celá rodina

Seriál VALACHY TOUR, jenž obnáší celkem pět závodů v různých disciplínách odehrávajících se celoročně v oblasti Velkých Karlovic v Beskydech, přinese letos významnou novinku pro děti. VALACHY TOUR bude mít letos speciální bodování také pro děti.

Dětské závody pořádané v rámci VALACHY TOUR na kratších tratích budou letos poprvé průběžně bodovány stejně jako u dospělých. Na závěr celé série tak budou vyhlášeni nejen absolutní vítězové mezi muži a ženami, ale také mezi dětmi. Malí sportovci mají startovné na všech závodech VALACHY TOUR zdarma.

„Naším cílem je motivovat děti bez rozdílu věku a výkonnosti ke sportování, probudit v nich soutěživého ducha, naučit pravidlům fair play a respektu k ostatním, umožnit jim zažít pocit „skutečného“ závodníka. Dětská VALACHY TOUR není určena jen pro aktivně sportující děti ze sportovních oddílů, ale opravdu pro všechny,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Rodinám s dětmi se tak nabízí ideální příležitost prožít společný den při sportovní aktivitě v krásné přírodě Beskyd. Pro dospělé jsou při VALACHY TOUR připraveny vždy dvě tratě různé délky a náročnosti, aby si na své přišli jak rekreační sportovci, tak i ti, kteří vyhledávají náročnější výzvy. Pro dětské kategorie jsou trasy přizpůsobovány s ohledem na věk. Děti přitom závodí ve stejných disciplínách jako dospělí, takže se letos utkají nejen v „obvyklém“ běhu či závodu na horském kole, ale také například v duatlonu či triatlonu.

„Tratě jsou pro děti přívětivé, hlavním kritériem je bezpečnost. Jsou naplánovány tak, aby je dokončilo každé dítě ve své věkové kategorii,“ doplnil Vladimír Sušil. Například při první akci – závodu na běžkách NOČNÍ STOPA VALACHY v sobotu 28. února – bude připraveno rozpětí od trasy 100 metrů pro děti do 4 let až po 1 200 metrů pro 16leté školáky a školačky.

VALACHY TOUR návštěvníkům vždy nabízí i doprovodný program a také příležitost potkat na startu známé sportovní osobnosti, které svou účastí seriál podporují a mohou být dětem motivací a příkladem. Navíc mohou rodiče s dětmi během návštěvy Velkých Karlovic využít i řadu dalších aktivit pořádajícího Resortu Valachy – lyžování ve Ski areálu Razula, v létě zábavu v dětském parku Razulák, projížďky na segwayi či procházku po Kulíškově naučné stezce a trase Hledej poklad na Galiku, k tomu celoročně koupání v termálních bazénech relaxačního centra Wellness Horal.

Děti se samozřejmě mohou účastnit i jednotlivých závodů VALACHY TOUR a bojovat o dílčí medaile a ceny. Pokud chtějí být vyhodnoceny i v rámci celého seriálu, musí se zúčastnit alespoň čtyř z celkem pěti závodů. Registrace dětí lze provést on-line na www.valachytour.cz

Kategorie Dětské VALACHY TOUR

 • Kategorie do 4 let – ročník narození 2011 a mladší
 • Kategorie do 6 let - ročník narození 2009-2010
 • Kategorie do 8 let - ročník narození 2007-2008
 • Kategorie do 10 let - ročník narození 2005-2006
 • Kategorie do 12 let - ročník narození 2003-2004
 • Kategorie do 14 let - ročník narození 2001-2002
 • Kategorie do 16 let - ročník narození 1999-2000

TERMÍNY ZÁVODŮ 2015

 • 28. 2. NOČNÍ STOPA VALACHY (běžky)
 • 9. 5. VALACHY DUATLON (běh – kolo – běh)
 • 11. 7. BIKE VALACHY (kolo)
 • 7. 8. VALACHY MAN (plavání – kolo – běh)
 • 24. 10. BĚHEJ VALACHY (běh)