V sobotu ve Velkých Karlovicích startuje VALACHY TOUR nočním závodem na běžkách

V sobotu ve Velkých Karlovicích startuje VALACHY TOUR nočním závodem na běžkách

Jen týden po závodu Karlovská 50 se ve Velkých Karlovicích chystá další akce pro běžkaře. V sobotu 28. února se uskuteční závod NOČNÍ STOPA VALACHY jako úvodní podnik seriálu VALACHY TOUR. Akce je velmi neobvyklá časem konání – po setmění.

„Přestože v nížinách se oteplilo, ve Velkých Karlovicích je stále sněhu dost, v běžkařských stopách konkrétně 30 centimetrů a do konce týdne očekáváme jak ochlazení, tak i sněžení,“ ujistil dosud váhající sportovce Luboš Sušila z organizačního týmu.

NOČNÍ STOPA VALACHY přináší intervalový závod na běžkách klasickou technikou. Startovat se bude od 18 hodin u hotelu Galik. Trasa v délce 15 km vede karlovickým údolím Léskové, pro lepší orientaci bude označena reflexními šipkami. Podmínkou účasti je vlastní čelovka, kterou bude možné zakoupit na místě. Nejlepší sportovci si rozdělí finanční odměny ve výši 15 tisíc korun.

Ještě předtím, od 16 hodin, se uskuteční dětské závody na kratších tratích se startovným zdarma. Dětský závod je vypsán v šesti věkových kategoriích na kratších tratích délky od 100 do 1 200 metrů.

Všechny akce seriálu VALACHY TOUR jsou propojeny bodovým hodnocením. Atraktivní ceny tak mohou sportovci získat jak průběžně v jednotlivých závodech, tak i po součtu všech bodů po ukončení celého seriálu. Letošní novinkou je zavedení bodového hodnocení také pro děti v rámci takzvané Dětské VALACHY TOUR. Na závěr tak budou vyhlášeni nejen nejlepší muži a ženy, ale také děti. 

Loni VALACHY TOUR svou účastí podpořili známí sportovci, mj. olympionici cyklista Jaroslav Kulhavý či triatlet Jan Čelůstka, úspěšní cyklisté Ondřej Fojtík, František Raboň, Tereza Huříková a Irena Berková, nejlepší český ironman Petr Vabroušek, nejlepší slovenská triatletka Kristína Néč Lapinová či legenda českého běžeckého sportu Miloš Škorpil. Absolutními vítězi se stali Lucie Gruchalová a Svatopluk Janečka. Celkem se v roce 2014 do VALACHY TOUR zapojilo 1 800 dospělých sportovců a 700 dětí.

Věříme, že letos se nám podaří oslovit další závodníky, které lákají zajímavé terény Beskyd. Chceme také pokračovat v tradici zvát na jednotlivé závody známé sportovce, kteří mohou být vzorem nejen pro mladou generaci,“ dodal Vladimír Sušil.