9 tipů, co zažít v květnu ve Velkých Karlovicích

9 tipů, co zažít v květnu ve Velkých Karlovicích

Květen přímo svádí k tomu, vyrazit (nejen) o víkendu někam na čerstvý vzduch do přírody. Tak neváhejte a přijeďte si příjemné jarní počasí užít do Beskyd, do Resortu Valachy Velké Karlovice.

Právě v květnu tu můžete zažít doslova „od všeho něco“ – vyrazit na túru či cyklistický výlet probouzející se přírodou, zúčastnit se sportovní akce, užít si zábavu i koupání s dětmi a zkrátka nepřijdou ani milovníci dobrého jídla a grilování. Stačí si je vybrat.

Park Razulák: lanáček, tubing i lodičky

Kam vzít děti, aby se vyřádily? Navštivte dětský zábavní park Razulák, který na Prvního máje zahajuje sezónu. V květnu je otevřen vždy o víkendech a svátcích od 10 do 16 hodin. Najdete ho na úpatí sjezdovky Razula, hned vedle cyklostezky Bečva. Děti se mohou vyřádit v lanáčku, na aquazorbingu a bazénu s lodičkami, tubingu, trampolínách, skákacím hradu, pískovišti, autíčkách a koloběžkách či u letošní novinky - malého vodního parku, který bude dobudován v průběhu května. Dospělí si mezitím mohou dát něco dobrého v přilehlém Bistru Razula nebo spočinout na opalovacím lehátku.

Na VALACHY DUATLON s Ondřejem Synkem

V sobotu 9. května se u hotelu Galik uskuteční další ze závodů VALACHY TOUR, tentokrát duatlon s kombinací běhu a horského kola. Akce VALACHY TOUR jsou určeny sportovcům všeho věku a kondice, svou účastí je podporují i známé sportovní osobnosti. Právě na duatlon se chystá veslař, trojnásobný mistr světa Ondřej Synek. Připraven bude i závod pro děti, při registraci předem se startovným za korunu.

Tip na neobvyklý výlet s přáteli: projížďka na segwayi

Poznávejte Beskydy "jinak", zkuste projížďku na segway. Využijte půjčovnu těchto oblíbených dvoukolových vozítek v hotelu Horal a vydejte se na některou z vytipovaných okružních tras. V ceně půjčovného je i doprovod průvodce. Nemusíte se tak obávat nečekaných technických komplikací či bloudění v terénu. V květnu je půjčovna otevřena o víkendech, dle aktuálního počasí.

Wellness Horal: termální bazény i saunový svět

Dopřejte svému tělu pořádný restart po zimě. Relaxační centrum Wellness Horal v hotelu Horal k tomu nabízí ideální podmínky. Můžete se tu vykoupat v termálních bazénech se slanou vodou vyhřívanou až na 36°C, užít si saunování se saunovými rituály nebo se svěřit do rukou masérů. Ve Wellness Horal působí pod jednou střechou maséři šesti národností, zakusíte tu thajské, ayurvédské nebo bali masáže v podáním rodilých terapeutů, ale také třeba turecký hammam, který je skvělý pro oživení pokožky těla.

Nezapomeňte v sobotu 2. května na tradiční Saunovou noc, při které je wellness otevřeno až do půlnoci.

Vzhůru na rozhlednu Miloňová a za pokladem

Odkud je svět nejkrásnější? Mnozí tvrdí, že z rozhleden. Navštivte třeba rozhlednu Miloňová nad Velkými Karlovicemi. Vyrazit k ní můžete od hotelů Lanterna či Galik po zeleném turistickém okruhu, cestu zvládnou i malí výletníci či rodiče s kočárky. Kromě krásného výhledu z rozhledny vás čekají i pěkná panoramata po cestě, třeba od staré zvoničky u lesní samoty s valašskými dřevěnicemi.

Tip pro rodiny s dětmi: Pojměte výlet k Miloňové zábavnou formou. Kolem rozhledny vede také dětská turistická trasa Hledej poklad na Galiku, založená na principu geocachingu. Stačí si v hotelu Galik na recepci vyzvednout popis trasy, na níž děti plní jednoduché úkoly, sbírají čísla do kódu a díky němu po návratu otevřou schránku s pokladem.

Tip pro gurmány: zahájení grilovací sezóny

Kdo má rád dobré jídlo, neměl by vynechat v sobotu 23. května Vítání léta na Horalu, spojené se zahájením grilovací sezóny na zdejší vyhlášené terase s výhledem do údolí. Kuchaři budou mít připravenu speciální nabídku steaků Qualivo z mladých býčků, těšte se také na rožnění býčí plece, frgálovou manufakturu, degustaci vín, sýrů a míchaných nápojů a další lahůdky. K tomu všem zahraje cimbálová muzika.

Užijte si Zábavnou neděli (nejen) s golfem

Vyzkoušejte si golf. Příležitost nabídne v neděli 24. května akce Zábavná neděle (nejen) s golfem u hotelu Horal. Pro děti i jejich rodiče bude připravena trasa okolím hotelu Horal s možností zkusit si golf přímo na Golfovém hřišti Horal, ale také třeba biatlon, lukostřelbu či svezení na koni. Čeká vás i další program: svezení v golfovém vozíku či koutek deskových her Mindok.

Přijeďte na více dnů na pobyt s bazénem v ceně

Využijte nabídku ubytování v hotelech Resortu Valachy. Hotel Galik nabízí zvýhodněné pobyty pro rodiče či prarodiče s dětmi. V luxusních hotelech Lanterna a Horal si můžete dopřát pobyty s neomezeným vstupem do wellness a relaxačními procedurami v ceně.

Prvomájový večer s afrodiziakálním menu

Slogan o tom, že láska prochází žaludkem, není jen prázdnou frází. Přesvědčte se o tom 1. května při Prvomájovém degustačním večeru ve Spa hotelu Lanterna. Dozvíte se, které suroviny v kuchyni povzbuzují touhu, a některé z nich také ochutnáte. Dojde i na povídání o partnerské etiketě a zásadách správného stolování.