Velké Karlovice budou opět hostit duatlon, chystá se i Bike Valachy s Jiřím Ježkem

Velké Karlovice budou opět hostit duatlon, chystá se i Bike Valachy s Jiřím Ježkem

Již v sobotu 6. května mohou malí i velcí sportovci poměřit síly při druhém závodu ze seriálu VALACHY TOUR, VALACHY DUATLONU. Start i cíl závodu kombinujícího běh a kolo, který se minulý rok zapsal do České knihy rekordů jako největší akce svého druhu v republice, je tradičně u hotelu Galik v údolí Léskové.

„Také letos očekáváme hojnou účast, sportovní zápolení v jarní přírodě Beskyd je navíc opravdu hezký zážitek. Závodní trasa zahrnující 3 kilometry běhu, 12 kilometrů na horském kole a 1,5 kilometru běhu vede okolními lesy a protíná také hřeben Vsetínských Beskyd s výhledem na krajinu,“ říká prezident Valachy tour Vladimír Sušil.

Pro děti budou připraveny závody na kratších trasách v sedmi věkových kategoriích. Malí sportovci do 4 let mohou cyklistickou část absolvovat i na odrážedle. „Dětí na našich závodech stále přibývá, což nás těší. Sportování dětí se snažíme podporovat i symbolickým startovným ve výši 50 korun při registraci předem. A perníkovou medaili jako odměnu za účast u nás dostávají v cíli úplně všichni,“ dodává Vladimír Sušil.

   

Přihlásit na VALACHY DUATLON můžete sebe i své ratolesti na webu VALACHY TOUR  zde. Při přihlášení do 24. dubna platí pro dospělé zvýhodněné startovné 350 korun se zárukou vytištění jména na svém startovním čísle, Na místě bude startovné o 100 korun dražší.

Připraven je také bohatý doprovodný program: přímo na místě si budete moci nechat zdarma vyprat závodem zmožené oblečení v pračkácha sušičkách mobilního zařízení AEG Wash point, půjčit či servisovat kolo u Extreme sport Zlín nebo otestovat běžecé boty Inov8.

   

BIKE VALACHY

Současně s duatlonem už na www.valachytour.cz probíhá také registrace na následující třetí závod seriálu – BIKE VALACHY, který se letos mimořádně nejede v sobotu, ale v nedělním termínu - 18. června.

Sportovci při něm budou moci poměřit síly se speciálním hostem. „Na start se postaví i šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa Jiří Ježek, jenž se navíc zhostí role patrona a startéra dětských závodů. Těší nás, že jej uvítáme ve Velkých Karlovicích, pro mnoho dospělých i dětí je jistě příkladem,“ říká prezident Valachy tour Vladimír Sušil.

Pro dospělé jsou připraveny trasy na 20 nebo 45 km po ostrých valašských kotárech. Děti budou závodit v sedmi věkových kategoriích na kratších vzdálenostech od 100 metrů až po 8 kilometrů.


Naberte nové zkušenosti a zlepšete se v běhu i triatlonu

Pro ty, kteří by se chtěli zdokonalit ve vybraných sportovních disciplínách, jsme připravili dva kempy:

V termínu 25. až 28. května se bude konat Běžecká škola Miloše Škorpila. Kemp pod vedením známého kouče a ultramaratonce, spojený s ubytováním v hotelu Lanterna, je určen jak začátečníkům, tak i pokročilým, jimž pomůže zapracovat na rozvoji vytrvalosti i při tvorbě tréninkových plánů a optimalizaci techniky.

Pro milovníky triatlonu se chystá na 13. až 16. července Triatlonový kemp s Petrem Vabrouškem, vhodný jak pro začátečníky, tak i ty, kteří už mají s triatlonem zkušenost a chtějí se zdokonalit a načerpat užitečné informace o tréninku, přípravě na závody či výživě. Nejlepší český Ironman a uznávaný sportovec Petr Vabroušek je díky mnoha úspěchům a 25 letem zkušeností tím nejpovolanějším trenérem. Účastníky čeká dvoufázový trénink všech tří triatlonových disciplín i relaxace ve Wellness Horal. Nabité zkušenosti pak mohou ověřit v rámci Valachy tour 5. srpna při triatlonu VALACHY MAN.