12 důvodů, proč v létě navštívit Velké Karlovice

12 důvodů, proč v létě navštívit Velké Karlovice

K nejpřitažlivějším prázdninovým místům na Moravě patří bezesporu Velké Karlovice. Neporušená příroda Beskyd s dřevěnými chaloupkami, čistými lesy a stády ovcí na úbočích hor, spousta turistických i cyklistických tras s hezkými výhledy, k tomu nejrůznější aktivity i relaxační centra pro kvalitní odpočinek a vynikající valašská kuchyně: to jsou pádné důvody, proč k nám v létě zajet – ať už na pár dnů, nebo třeba jen na výlet „na otočku“.


Nechejte se inspirovat novinkami a dalšími tipy, co u nás v létě podniknout:

Kurz pečení valašských frgálů

Frgál patří společně s kyselicí a slivovicí k nejtypičtějším regionálním specialitám. Naučte se jej péct pod vedením pekařky Resortu Valachy. Kurzy pečení frgálů se budou o prázdninách konat v úterky a soboty, trvají 3 hodiny a kromě nové kuchařské dovednosti si z nich odnesete vlastní frgál, certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského, zástěru na památku a hlavně - nové dovednosti a zážitky. Kurz je vhodný pro dospělé i děti.

Zkuste Golf pro každého

Ještě nikdy jste nehráli golf a chtěli byste si ho vyzkoušet? Na Golfovém hřišti Horal právě pro úplné začátečníky a rodiny s dětmi připravili nový program Golf pro každého. Čeká vás procházka po golfovém hřišti s průvodcem, který vám během hodiny a půl vysvětlí základy golfu, zkusíte si základní údery, chipování, patování i samotnou hru a dozvíte se i řadu zajímavostí. Vše zábavnou a populárně načnou formou.

Razulák, Kulíšek a další zábava s dětmi

Rodiny s menšími caparty jistě ocení Kulíškovu naučnou stezku kolem hotelu Horal. Děti se na trase dozví zajímavosti z přírody, vyřádí se na dřevěných zábavních prvcích a mohou cestou nakrmit ovečky granulemi z automatu. Pro větší děti je připravena turistická trasa Hledej poklad na Galiku, inspirovaná geocachingem, která vás zavede k rozhledně Miloňová. A navštívit můžete i zábavní park Razulák s lanáčkem, tubingem, aquazorbingem, vodním přístavem s lodičkami či půjčovnou koloběžek, nové dětské hřiště u hotelu Horal, které bude otevřeno o prázdninách, nebo každodenní ranní dětské saunování ve Wellness Horal.

NOVINKA: Již brzo se můžete těšit na další místo na hraní. Nové hřiště najdete v průběhu prázdnin u hotelu Horal nad rezidencí C.

Jezero s draky, o kterých psal i Erben

Milovníci tajuplných příběhů by si neměli nechat ujít návštěvu karlovického Jezera, které se ukrývá v lese poblíž cesty na horu Soláň. Říká se, že v něm žijí draci, pověst o nich napsal i Karel Jaromír Erben do knihy Národních pohádek. Od Jezera se dá vyrazit po značené trase až třeba na Soláň s originální naučnou stezkou lemovanou dřevěnými sochami.

Posezení na terase Horal: gastronomie i večery za doprovodu hudby

Ochutnejte krajovou gastronomii v moderním pojetí nebo si při západu slunce vychutnejte osvěžující drink na terase hotelu Horal s výhledem do údolí na lesy a chaloupky. Nevynechejte zdejší valašskou kyselici či zvěřinové speciality, jimiž je Horal vyhlášený, o prázdninách plánujeme do nabídky opět zařadit grilované speciality doplněné o živou muziku. Poslední večer s doprovodem živé hudby proběhne 23. 8. 2017.


Zacvičte s jógu s indickým lektorem

Co může být příjemnějšího, než po ránu protáhnout tělo a nadechnout se svěžího horského vzduchu? Zajděte si na ranní lekci jógy s indickým lektorem. V létě se cvičí denně od 8 do 9 hodin u hotelu Horal. U Horalu mohou sportovně založení cestovatelé využít také tenisový kurt nebo půjčovnu segwayů a elektrokol.


Pro náročné gurmány: zážitkové menu ve Vyhlídce

Nároční gurmáni si přijdou na své v zážitkové restauraci Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna. Kuchaři zde obměňují sezónní menu každé dva měsíce a vždy je snoubeno s víny jednoho vinařství. Na prázdniny kuchaři chystají nové Letní menu v barvách beskydských lesů s víny Veverka.Týden kultury s Duškem i Rychlými šípy

Sedm dní plných kulturních zážitků vás čeká ve Velkých Karlovicích v závěru prázdnin při 2. ročníku charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Bude se konat od 25. do 31. srpna v šapitó pod hotelem Lanterna, na programu jsou mj. Čtyři dohody a Pátá dohoda Jaroslava Duška, Rychlé šípy Slováckého divadla, stand-up comedy Ondřeje Sokola či legendární Caveman, děti uvidí pohádku Princové jsou na draka.


Celý program a vstupenky na jednotlivá představení
zde.

NÁŠ TIP: Při ubytování ve Spa hotelu Lanterna již na 1 noc máte vstupenku na jedno představení v ceně,  při ubytování ve Spa hotelu Lanterna nebo Wellness hotelu Horal na 6 nocí máte možnost získat vstupenku na všechna představení. Více informací zde.

  

Za klidem a relaxací do Spa hotelu Lanterna

Ve Velkých Karlovicích je spousta příležitostí k ubytování od apartmánů a penzionů přes stylové valašské chaloupky až po wellness hotely. Pro ty, kteří se chtějí před shonem ukrýt na klidnější místo, je ideální Spa hotel Lanterna. Letní pobyty tu navíc zahrnují i volný vstup do hotelového L-Spa i do blízkého Wellness Horal, masáž, romantickou večeři ve Vyhlídce nebo projížďku na segwayi. Navštivte Lanternu také třeba 8. července, kdy se tu uskuteční tradiční soutěž o nejlepší valašský sýr.

Koupání ve „valašském moři“

Za odpočinkem i zábavou vyrazte do oblíbeného relaxačního centra Wellness Horal. Tři termální bazény se slanou vodou jsou otevřeny denně od 7 do 22 hodin. Sportovci mohou využít i klimatizované kardio fitness a milovníci relaxace zase saunový svět s nepřebernou škálou exotických masáží rodilými maséry z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie.

Celodenní relax? Wellness den pro zdraví

Pokud potřebujete alespoň na chvíli „vypnout hlavu“, ale nemáte čas na vícedenní dovolenou, přijeďte si užít alespoň jeden den do relaxačního centra Wellness Horal. Zkuste speciální balíček pro neubytovaného hosty: Wellness den pro zdraví - celodenní pobyt ve Wellness Horal s masáží či beauty ošetřením a tříchodovým obědem.

Valašský "Balaton" v Novém Hrozenkově

Za koupáním můžete vyrazit i do nedaleké přírodní nádrže Na Stanoch, ke které Vás zavede cyklostezka Bečva. Užijte si písečné i travnaté pláže kolem jezera, které vás díky pískovcovému podloží zaujme svou krásnou modrozelenou barvou, volejbalové a dětské hřiště i skokanský můstek, ze kterého si můžete vyzkoušet skoky do vody na lyžích i na snowboardu. V letních večerech se zde pořádají taneční a hudební akce, Balaton je také zázemím pro triatlon VALACHY MAN, který se tento rok uskuteční 4. srpna.