Týden kultury vydělal přes 110 tisíc pro nemocného chlapce a mobilní hospic

Týden kultury vydělal přes 110 tisíc pro nemocného chlapce a mobilní hospic

Téměř 112 tisíc korun vydělal na dobročinné účely charitativní festival Týden kultury na Valašsku 2017, který probíhal minulý týden ve Velkých Karlovicích. Během sedmi dnů zhlédly téměř čtyři tisícovky návštěvníků celkem osm divadelních představení, jejichž výtěžek rozdělil pořádající Resort Valachy mezi rodinu devítiletého Tomáška Koňaříka z Velkých Karlovic, jenž trpí svalovou dystrofií, a mobilní hospic Strom života z Nového Jičína.

K výši částky významně přispěl Jaroslav Dušek se svými kolegy, kteří na festivalu uvedli před vyprodaným hledištěm za výrazně snížený honorář populární Čtyři dohody a Pátou dohodu. Kromě toho návštěvníci viděli ještě Karla Rodena a Janu Krausovou, Halinu Pawlowskou, pohádku Princové jsou na draka a komedie Rychlé šípy, Caveman a 1 + 1 = 3.  Na celý program Týdne kultury na Valašsku se můžete podívat zde.

„Všechna představení se konala v údolí Léskové u Spa hotelu Lanterna, v netradičním prostředí největšího cirkusového šapitó v České republice, které jsme si pro tuto příležitost půjčili od cirkusu Berousek, což společně s vynikajícími výkony herců a příjemným letním počasím vytvořilo skvělou atmosféru závěru prázdnin ve Velkých Karlovicích. Již se těšíme na příští, třetí ročník, který uspořádáme na konci prázdnin 2018,“ uvedl generální ředitel pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Třetí ročník Týdne kultury na Valašsku se bude konat ve Velkých Karlovicích opět na konci prázdnin v termínu 22.-28. srpna 2018.  Nechejte se inspirovat programem loňského ročníku ve fotogalerii.