Na poslední závod seriálu VALACHY TOUR, BĚHEJ VALACHY, míří olympionik David Svoboda

Na poslední závod seriálu VALACHY TOUR, BĚHEJ VALACHY, míří olympionik David Svoboda

Speciálního hosta bude mít běžecký závod po ostrých valašských kotárech, který se uskuteční v sobotu 21. října v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Na start závodu se postaví také vítěz Olympijských her 2012 v Londýně v moderním pětiboji, David Svoboda.

Registrace do závodu, který se koná jako poslední akce seriálu Valachy tour, již byla zahájena, přihlásit se na BĚHEJ VALACHY 2017 můžete ZDE. Při registraci a úhradě online do 19. října platí zvýhodněné startovné 350 Kč, děti při registraci předem platí symbolickou padesátikorunu.

Již od počátku seriál VALACHY TOUR doprovází také významná jména. V minulosti se tváří běžeckého závodu BĚHEJ VALACHY i účastníkem závodu stala legenda českého ultramaratonu a známý běžecký kouč Miroslav Škorpil, aktuálně nejlepší český triatlet na dlouhých distancích, Petr Vabroušek nebo Jiří Homoláč, nejlepší český běžec na dlouhých tratích. Tento rok se můžete těšit na Davida Svobodu.

Olympijský vítěz moderního pětiboje a držitel světového rekordu v klasickém formátu moderního pětiboje se zapojí nejen do závodu dospělých na dlouhé 12km trati, ale bude také patronem a startérem závodu dětí: "Budu se dětem snažit říct, že sport je především „hra“ a proto by je to mělo hlavně bavit, aby byli případně schopní zvládnout v tréninku vysokou zátěž, která je ve vrcholovém sportu každodenní rutinou. Sport je natolik náročný, že k němu stejně nelze s dlouhodobějším úspěchem nikoho přinutit. Vzkázal bych tedy všem dětem, aby si běhání hlavně užily, dobře si zazávodily, ale zároveň nebraly výsledky příliš vážně." Celý rozhovor s Davidem Svobodou si můžete přečíst zde.

Start i cíl BĚHEJ VALACHY je tradičně u karlovického hotelu Galik v údolí Léskové, který slouží jako zázemí pro většinu závodů VALACHY TOUR. Dospělí závodníci mají na výběr dvě trasy: delší 12km a kratší trasu na 6,5 km.

      

Pro děti budou dle věku připraveny závody v sedmi kategoriích na různě dlouhé vzdálenosti.

Vítězové si mezi sebe rozdělí finanční odměny 15 tisíc korun a hodnotné dárky od sponzorů.

Více informací na www.valachytour.cz