První sněhová nadílka ve Velkých Karlovicích

První sněhová nadílka ve Velkých Karlovicích

Víkendové ochlazení s sebou v pondělí 30. října přineslo do Velkých Karlovic první letošní dávku sněhu. Zima už je opravdu za dveřmi.

Zatímco níže v údolí Léskové bylo zatím sněžení méně vydatné, u hotelu Horal již sníh prakticky pokryl louky - napadlo zde až 5 centimetrů sněhu.

Předpověď počasí hlásí v dalších dnech oteplení, takže tento sníh určitě ještě roztaje. Teď se ale teplota pohybuje kolem nuly a sníh se zatím drží. Mizí jen na silnicích, ty jsou bez problémů sjízdné,“ říká ředitel Wellness hotelu Horal Marek Bača.

První sněžení v závěru října ve Velkých Karlovicích není nijak výjimečné. „Například loni poprvé sněžilo dokonce už 5. října. A v roce 2009 přišla 15. října sněhová kalamita, která nás na pár hodinu úplně odřízla od světa. Naproti tomu předloni sněžilo až v druhé půlce listopadu. Letošek je takový obvyklý průměr, nic extrémního,“ dodal Marek Bača.

 Počasí už každopádně jasně signalizuje, že zima je na spadnutí a je nejvyšší čas popřemýšlet o zimní dovolené. :-)

Pokud vás v zimě láká nejen lyžování či běžkování, ale i kvalitní relaxace, nenechejte si ujít v Resortu Valachy zvýhodněné zimní pobyty v hotelech Lanterna a Horal, zahrnující skipas i neomezený vstup do termálních bazénů.

Balíček Zimní dovolená v Beskydech je navíc výhodný pro rodiny, protože děti mají ubytování zdarma a doplácí se pouze vstup do bazénů a skipas. V případě zájmu ale neváhejte, v hotelu Horal jsou již rodinné pokoje ve většině únorových termínů již rozebrané.

Doporučujeme vám také: