Víkend ve Ski areálu Razula: "tygří" závod, carving a halušky

Víkend ve Ski areálu Razula: "tygří" závod, carving a halušky

Nejen lyžaře, ale i gurmány nebo soutěživé děti potěší o nadcházejícím prodlouženém víkendu Ski areál Razula v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Po nedávné sněhové nadílce zde panují ideální lyžařské podmínky. Zábavu na sněhu opět zpestří doprovodné programy.

Carving workshop na sjezdovce RazulaMalí lyžaři do 12 let jsou zváni v pátek 24. února na závod ve slalomu O pohár nejrychlejšího tygra, který se uskuteční na sjezdovce Horal u hotelu Horal. Registrace probíhá do 12:00, začátek závodu je v 13:00. Závodit se bude také další následující pátek 2. března.

V sobotu 25. a neděli 26. února se opět koná carving workshop na sjezdovce Razula. Je určený všem, kdo se chtějí zdokonalit v lyžařském umění, koná se vždy od 8 do 9 hodin. Workshop vedou kvalitní instruktoři, výhodou je individuální přístup a v neposlední řadě možnost zalyžovat si na čerstvém „manšestru“ na prázdném svahu. Na workshop je třeba se hlásit předem na tygriskolka@seznam.cz nebo telefonicky na +420 776 249 481.

Chuťové pohárky lyžařů i běžkařů potěší hotel Galik u sjezdovky Galik díky další víkendové gurmánské akci. Tentokrát se zaměří na nejtypičtější surovinu valašské kuchyně a nabídne Halušky a jiné dobroty z brambor. Ve dnech 24. až 26. února tu bude možné ochutnat brambory v nejrůznějších podobách – jako halušky, bramboráky, bramborové šišky s mákem nebo „pečáky“ s česnekem a podmáslím. Chybět nebude ani polévka bramboračka.

Návštěvu Velkých Karlovic je možné spojit s dalšími aktivitami. Na své si přijdou běžkaři, pro které je v údolí upravováno několik běžeckých tras. Mapa se čtyřmi vybranými trasami je k dispozici v recepcích hotelů Resortu Valachy (Lanterna, HoralGalik) nebo obecním infocentru.

Saunovací rituályNeobvyklým zážitkem se může stát túra na sněžnicích. Tato pomůcka pro výšlap zasněženým terénem nově rozšířila sortiment půjčovny u sjezdovky Razula. Den v přírodě je možné zakončit koupáním a relaxací ve Wellness Horal s termálními bazény v hotelu Horal. Návštěvníci mohou využít plavecký, zábavně relaxační a dětský bazén se slanou vodou vyhřívanou na 36°C. V sousedství bazénů je rozlehlý saunový svět se saunami, párou, tepidariem, venkovním a vnitřním whirlpoolem i ochlazovacím bazénem a širokou nabídkou masáží s Thajkami a Srí Lančany. Novinkou jsou také neobvyklé saunové ceremoniály, při nichž se kombinuje saunování s potíráním těla nejrůznějšími produkty.

Najdete také v kalendáři na tento víkend: