Březen v Resortu Valachy: karneval na lyžích, rodinný závod i kurzy focení dětí

Březen v Resortu Valachy: karneval na lyžích, rodinný závod i kurzy focení dětí

Nejen akce pro lyžaře, ale také třeba amatérské fotografy, fanoušky saunování nebo příznivce zumby či žhavé salsy chystá na březen Resort Valachy ve Velkých Karlovicích, jehož součástí jsou Ski areál Razula a trojice okolních hotelů Lanterna, Horal a Galik.

Právě lyžařské akce budou vzhledem k vrcholící zimní sezóně březnovým programům dominovat. Každý březnový pátek se například koná dětský závod O pohár nejrychlejšího tygra na sjezdovce Horal. Začíná ve 13 hodin a je určen malým lyžařům do 12 let.

V sobotu 3. 3. si na své přijdou milovníci saunování. Ve Wellness Horal v hotelu Horal se od 20 hodin uskuteční další Saunová noc, při níž je mimořádně otevřeno až do půlnoci. V sobotu 3. 3. se také uskuteční Country večer s kapelou Sjezdaři v hotelu Galik.

V sobotu 10. 3. se koná oblíbená Salsa Latino Night party v Cocktail baru Lanterna s výukou salsy a merengy pod vedením tanečního instruktora Radka Kubiše.

V neděli 11. 3. vypukne nejoblíbenější zimní dětská akce Ski areálu Razula - Maškarní lyžovačka. Bude se konat od 9 hodin na sjezdovce Horal. Děti čekají různé hry, soutěže, zábavný slalom o ceny nebo ukázky psích spřežení. Malí lyžaři v maskách lyžují zdarma.

Novinkou v nabídce Ski areálu Razula bude Snowboard Camp Razula – kurz snowboardingu 17. a 18. 3. na sjezdovce Razula. Je určen pokročilým jezdcům. První den je věnován workshopu a škole oblouků, druhý den se účastníci přiučí nové dovednosti ve freestyle a freeride. Snowboard Camp Razula povede Josef „Pepe“ Hřebíček, instruktor SNB APUL „B“, pravidelný účastník X-Over Ride v rakouském Kaprunu.

Resort Valachy nově zahájil spolupráci s vítězem Czech Press Photo Janem Rybářem a připravil pro zájemce o výuku fotografování na 17. a 18. 3. fotografický kurz. Protože se rychle vyprodal, byly aktuálně přidány ještě dva půldenní Kurzy focení dětí, které se uskuteční v neděli 18. 3. a pondělí 19. 3. Účast dětí v rolích modelů je vítána.

Od 30. 3. do 1. 4. se bude v hotelu Horal konat další Wellness víkend s lekcemi zumby, body stylingu a spinningu v hotelu Horal. Během tří dnů obnáší celkem 19 hodin cvičení.

O víkendu 31. 3. a 1. 4. se také bude konat Razula Open Cup. Tento veřejný lyžařský závod, který se letos uskuteční již poosmé, je otevřený lyžařům amatérům bez ohledu na věk a zkušenosti. Obří slalom se jede na hlavní, kilometrové sjezdovce Razula. Vypsáno je 14 věkových kategorií včetně veteránů, nejmenší lyžaři do 11 let jedou jen jedno kolo na kratším úseku s převýšením 160 metrů. Závod doprovodí také testování lyží LUSTI.

Novinka sezóny - Valašský pohár Golf & Ski

Ski areál Razula Velké Karlovice spolu s Valašským golfovým klubem Rožnov pod Radhoštěm a Golf klubem Horal zakládají novou soutěžní tradici na Valašsku. Na závěr lyžařské sezóny uspořádají 1. ročník závodu Valašský pohár Golf & Ski, který je určen pro lyžaře - hráče golfu. „Využijeme toho, že zatímco na naší sjezdovce Razula se díky zasněžování a výhodné orientaci na sever lyžuje až do prvních jarních dnů, golfové hřiště v Rožnově pod Radhoštěm už bývá ve stejné době připraveno k zahájení sezóny. V sobotu 31. března se tak účastníci nejprve utkají v obřím slalomu na sjezdovce Razula a den poté, v neděli 1. dubna v golfovém turnaji na hřišti v Rožnově,“ uvedl šéf Ski areálu Razula a prezident Golf clubu Horal Leo Bača.

Valašského poháru Ski & Golf se mohou zúčastnit muži i ženy ve věku od 15 let, kteří jsou členy České golfové federace. Obří slalom na sjezdovce Razula se jede na dvě kola, do výsledku bude započítán lepší výsledek. Při golfovém turnaji na 18 jamek na rožnovském golfovém hřišti pak bude mít hráč za každou vteřinu ztráty na vedoucího závodníka slalomu připočteny ke svému golfovému výsledku dva údery. Hned po skončení golfového turnaje budou vyhlášeny výsledky.
Zájemci se mohou přihlásit mailem na trhlik.jaroslav@quick.cz do 20. března. Kapacita je omezena na 40 účastníků.