Na Razule platí mimosezónní ceny, víkend zpestří dětský závod a speciality na grilu

Na Razule platí mimosezónní ceny, víkend zpestří dětský závod a speciality na grilu

V nížinách už začíná jaro, ale na horách se zima ještě nevzdává. Ve Ski areálu Razula leží na sjezdovkách průměrně 70 cm sněhu. Od tohoto týdne navíc lyžaři mohou využít snížené mimosezónní ceny skipasů.

Carving„Stále lyžujeme, sněhové podmínky velmi dobré. Pouze jsme omezili provoz nezasněžovaných sjezdovek Galik a Lanterna, ve všední dny tam vleky stojí, ale na víkend se opět rozjedou. Hlavní sjezdovky Razula a Horal jsou v plném provozu. Předpověď počasí na víkend je velmi příznivá, slibuje krásné slunečné počasí,“ láká lyžaře Lubomír Sušila ze Ski areálu Razula.

Víkend opět zpestří doprovodné akce. Malí lyžaři do 12 let jsou zváni v pátek 16. 3. na závod ve slalomu O pohár nejrychlejšího tygra, který se uskuteční na sjezdovce Horal u hotelu Horal. Registrace probíhá do 12:00, začátek závodu je v 13:00. Děti budou soutěžit o ceny celkem ve třech věkových kategoriích.

V sobotu i neděli se opět koná carving workshop na sjezdovce Razula pro zájemce, kteří si chtějí vylepšit své lyžařské dovednosti. Workshop vedou zkušení instruktoři, koná se od 8 do 9 hodin a nutná je rezervace předem.

Lyžování si mohou návštěvníci Velkých Karlovic zpestřit i dalšími aktivitami.

Gurmány potěší další kulinářskou akcí hotel Galik. Od pátku 16. do neděle 18. 3. budou v nabídce Farmářské speciality – různé druhy masa připravované na grilu, steaky či pečená býčí žebra. Kdo chce, může také ochutnat „hummus“. Pod tímto nepříliš lákavým názvem se ukrývá pochoutka arabské kuchyně - studený předkrm v podobě uvařené a rozmačkané cizrny s česnekem.

Fotokurz s Janem Rybářem Kdo má rád kvalitní hudbu, může v sobotu 17. 3. zamířit do blízké Zvonice Soláň, která chystá od 16 hodin koncert skupiny Cimbal Classic.

Závěr soboty si mohou zájemci zpestřit Country večerem s kapelou Sjezdaři v hotelu Galik nebo oslavou svátku Svatého Patrika, patrona Irska, v Cocktail baru v hotelu Lanterna.

V neděli 18. 3. odpoledne a pondělí 19. 3. dopoledne se konají půldenní kurzy focení dětí s vítězem Czech Press Photo Janem Rybářem v hotelu Horal.